Naprzód Samsung Omnia HD

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Omnia HD

Ondřej Koníček | Komentarzy: 0 |

Samsung Omnia to jeden z najbardziej udanych smartphonów dostępnych w ówczesnym czasie na rynku. Dziś zaprezentujemy model Omnia HD, który jest czołowym modelem tej firmy królującym wśród mobilnych telefonów.

Samsung Omnia to jeden z najbardziej udanych smartphonów dostępnych w ówczesnym czasie na rynku. Dziś zaprezentujemy model Omnia HD, który jest czołowym modelem tej firmy królującym wśród mobilnych telefonów.

Samsung Omnia HD

Jest to smartphone z ekranem dotykowym, który na pierwszy rzut oka zachwyci swoim designem. Jego rozmiary są troszkę większe (123 x 58 x 13mm), ale jest to na korzyść wielkiego ekranu, który ma przekątną 3.7'' oraz poradzi sobie z najwyższą rozdzielczością 360 x 640 pikseli. Jest to jeden z najbardziej popularnych ekranów w mobilnym świecie. Dziwiliśmy się jedynie, dlaczego Samsung nie skorzystał z rozdzielczości 800 x 480 pikseli, która jest bardziej wygodna do surfowania po internecie. Oczywiście ekran obraca się automatycznie podczas obracania urządzeniem. Pod displejem umieszczony jest podstawowy panel sterujący, który składa się tylko z trzech przycisków, ponieważ prawie wszystkie funkcje steruje się za pomocą dotykowego interfejsu. W tym modelu ponownie wykorzystano TouchWiz, które sprawdziło się i w modelu poprzedinm. Podstawowa zmiana zaszła w wykorzystanym systemie operacyjnym. Pierwotny system Windows Mobile, został zastąpiony systemem operacyjnym Symbian S60. Z tyłu umieszczony jest aparat o rozdzielczości 8 MPx z autofocusem oraz fleszem LED i systemami Face Detection oraz Smile Detection. Przoduje przede wszystkim w nagrywanu wideo, przy którym poradzi sobie z najwyższą rozdzielczością 1280 x 720 pikseli przy szybkości 24 zdjęć na sekundę (fps). Jakość zdjęć jest wynikająca.

Samsung Omnia HD

Samsung Omnia HD

Wideo będzie mogli obrobić bezpośrednio w telefonie za pomocą zainstalowanego softwaru lub za pomocą wyjścia HD TV, bezpośrednio odtworzyć na waszym telewizorze. Nie brakuje także możliwości bezpośredniego ściągnięcia zdjęć na stronę internetową. Samsung Omnia HD komuikuje przez GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 + UMTS 900 / 1900 / 2100 oraz GPRS + EDGE + UMTS (3G) + HSDPA + HSUPA. Znajdziecie tu także wbudowany WiFi oraz moduł GPS. Dzięki zainstalowanej nawigacji, będziecie mogli skorzystać z Omni jak z pełnowartościowej nawigacji satelitarnej. Ponieważ jest to telefon z systemem Symbian, nie można oczekiwać wsparcia Google Maps. Do dyspozycji będą dwie wersje: jedna z wbudowaną 8 GB pamięcią, druga z pojemnością 16 GB. Pamięć można rozbudować dzięki kartom typu microSD, dzięki czemu możecie mieć w swoim telefonie aż 32 GB pamięci. Dalej znajdziecie tu np. odtwarzacz multimedialny, który poradzi sobie z formatami DivX, XviD, H.263, H.264, MPEG4, Windows Media oraz RealVideo. Taki aparat potrzebuje porządną baterię, dlatego ten model wyposażono w baterię o pojemności 1500 mA. Na rynku powinien się pojawić w drugiej połowie roku.

Samsung Omnia HD

Samsung Omnia HD

Samsung Omnia HD na pewno ma potencjał stać się jednym z najlepszych smartphonów na rynku. Oferuje najwyższej jakości aparat fotograficzny z możliwością nagrywania widea w formacie HD oraz posiadającego system operacyjny Symbian S60 oraz bogate wyposażenie. Zostaje jedynie ustalenie ceny oraz daty wprowadzenia na rynek.

Samsung Omnia HD

Samsung Omnia HD

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Samsung Omnia HD


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.