Naprzód Apple iPhone OS 3.0

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Apple iPhone OS 3.0

Martin Valent | Komentarzy: 0 |

Długo oczekiwaną informacją od firmy Apple, była aktualizacja systemu operacyjnego dla tak ulubionego iPhona. Mało kto jednak oczekiwał tak pozytywnego ulepszenia.

Długo oczekiwaną informacją od firmy Apple, była aktualizacja systemu operacyjnego dla tak ulubionego iPhona. Mało kto jednak oczekiwał tak pozytywnego ulepszenia. Dla wielu użytkowników w Polsce, kluczową nowością będzie obecność kompletnej lokalizacji na terenie Polski. Ale nowości jest jeszcze więcej. Jedną z nich, jest nowy model kupowania dzięki aplikacji na App Store, gdzie będzie istniała możliwość kupowania pojedyńczych aplikacji np. lewelów do gier. Rozbudowane są także możliwości Bluetooth (tylko iPhone 3G), który umożliwia już tzw. komunikację peer-to-peer i tak np. łatwe przesyłanie wizytówek w formacie vCard lub wieloosobowe granie. Pojawiło się także wsparcie Bluetooth dla A2DP - streaming transport muzyki do słuchawek w bardzo wysokiej jakości, także i w stereo.

Apple iPhone OS 3.0

Wielkie zmiany oczekuje się także w softwarze mapowym, dlatego nie powinien być problem z korzystaniem z mapowych programów od innych producentów, jak np. TomTom. Doczekamy się także dopracowanych funkcji "Copy, Cut and Paste" (wytnij, kopiuj i wklej) dla łatwiejszej edytacji. Co więcej, można je także wykorzystać do kopiowania zawartości stron internetowych. Funkcje "Copy, Cut and Paste" można także wykorzystać do kopiowania obrazków i łatwego ich włożenia do e-mailu.

Apple iPhone OS 3.0

Praca z pocztą, wiadomościami SMS i notatkami, bedzie wygodniejsza i szybsza. Poszerzone zostaną możliwości wyszukiwania — możliwe będzie przeszukiwanie poczty, iPoda i notatek oraz zawartości wszystkich najważniejszych programów po wpisaniu słowa lub wyrażenia w polu Spotlight dostępnym na ekranie początkowym.

Apple iPhone OS 3.0

Do nowych funkcji należą także: ulepszony MMS, układ poziomy poczty, SMS i notatek, Bluetooth stereo, synchronizowanie notatek z komputerami Mac i PC, nadzór rodzicielski nad programami telewizyjnymi, filmami i programami z Apple Store; oraz automatyczne logowanie do hotspotów Wi-Fi oraz mechanizm wyszukiwania Spotlight. Do dyspozycji jest nowy interfejs API dla map, który integruje usługi Google Mobile Maps z programami, udostępniając takie funkcje jak pola z mapami Google, informowanie o bieżącym położeniu, niestandardowe adnotacje i geokodowanie. Możliwa jest także synchronizacja z usługą iTunes, oraz możliwość wyświetlania współużytkowanych kalendarzy wprost na telefonie iPhone dzięki obsłudze CalDAV, jak również synchronizowania kalendarzy z iCal, Yahoo, Google i Oracle.

Apple iPhone OS 3.0

Przejście do nowej wersji będzie zupełnie bezpłatne, ale na nowość będziemy musieli poczekać aż do lata.

Apple iPhone OS 3.0

Apple iPhone OS 3.0

Apple iPhone OS 3.0

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 2

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Apple iPhone OS 3.0


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.